spot_img
spot_img
spot_img

Alp Gürdil: “Hedef 50 milyon”

OTOYOL HABER

Anadolu Ajansı’na konuşan Otoyol Yatırım ve İşletme AŞ Oksijen Tesisleri Genel Müdürü Alp Gürdil; “Pandemi döneminde tesislerde yüzde 280 civarında artış kaydettik. Normal zamanda günlük yaklaşık 130 bin civarında müşteriyi tesislerde konuk ediyoruz. Bayram döneminde her gün 300 binlere ulaşacağını tahmin ediyoruz” dedi.

İstanbul-İzmir Otoyolunda yap-işlet-devret modeliyle işletilen içerisinde akaryakıt ve ticari alanları barındıran Oksijen Tesislerinde 9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yılın en yoğun günleri yaşanıyor. Oksijen Tesisleri Genel Müdürü Alp Gürdil, bağlantı yolları dahil yaklaşık 450 kilometre uzunluğa sahip otoyolda 29 olan tesis sayısını 33’e çıkaracaklarını söyledi. Tesisleri alışveriş merkezi kimliğinde ‘full konsept’, bölgenin lezzetlerinin sunulduğu ‘fenomen konsept’ ve ‘mini konsept’ olarak üçe ayırdıklarını belirten Gürdil, hedef kitlelerinin ‘iş seyahatindekiler’, ‘bölge halkı’ ve ‘tatilciler’den oluştuğunu dile getirdi.

Pandemi döneminde tesislerde yüzde 280 civarında artış

İstanbul-İzmir Otoyolu’nun açılmasından sonra bölge halkının dinlenme tesislerine ilgisinin arttığını vurgulayan Gürdil, bu konuda hem istihdam bakımından hem de bölgesel kültürü yoldan geçen herkese tanıtmak amacıyla çok iyi bir fırsat elde ettiklerini anlattı. Otoyolun koronavirüs sürecindeki rakamlarına değinen Gürdil, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandemide hem tesislerimizi hem de otoyolu tanıtmış olduk. Rakamlar çok şaşırtıcı; pandemi döneminde tesislerde yüzde 280 civarında bir artış kaydettik. Bir önceki seneki rakamlarımızı bu dönemde fevkalade arttırdık. Bu artış hâlâ devam ediyor. Artışlarda yeni tesislerin açılmasının da etkisi oldu. Aynı zamanda mevcut tesislerdeki perakendecilerin ek ciro yapmalarıyla bu sonuç ortaya çıktı. Otoyolu yeni tercih eden ve her zaman kullanan müşterilere sunduğumuz yeni alternatiflerle satışlarımızı arttırdık. Ayrıca tesisleri hem bulundukları bölgelerin özel ürünlerine göre yeni yöresel deneyimler sunarak, hem de her markanın kendi konseptine uygun endüstriyel deneyimlerle karşılıyoruz. Önümüzdeki günlerde markalar yeni ürünlerini tanıtma fırsatı bulabilirken misafirlerimiz de deneyimleme imkanına sahip olacak.”

Hedef 50 milyon müşteri

Alp Gürdil, bu yıl mayıs ayından itibaren otoyol ve tesislerde yoğunluğun söz konusu olduğuna dikkati çekti. Tesislerin büyük ilgi gördüğünü aktaran Gürdil, “Normal zamanda günlük yaklaşık 130 bin civarında müşteriyi tesislerimizde konuk ediyoruz. Bu rakamın bayram döneminde her gün 300 binlere ulaşacağını tahmin ediyoruz” dedi. Gürdil, yaptıkları projeksiyona göre bu yıl hizmet verdikleri müşteri sayısının 50 milyon civarında olmasını beklediklerini kaydetti. Oluşturulan istihdamdan bahseden Gürdil, “Tesislerimizde şu anda yaklaşık 3 bin 500 kişi çalışıyor. Hedefimiz en yoğun dönemlerde 5 bin kişilik istihdam yaratabilmek. Tatil dönemlerinde ve bayramlarda otoyoldaki tesislerde 5 bin kişiyi aşan bir istihdam söz konusu olacak” ifadelerini kullandı. Gürdil, hijyen ve gıda güvenliği konusuna çok önem verdiklerini vurguladı.

BENZER İÇERİKLER

1 Yorum

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar