spot_img
spot_img
spot_img

AUS Zirvesi’ne KMO ve ICA desteği

OTOYOL HABER

SUMMITS Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi 9-10 Mart 2022 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Ankara’da gerçekleşecek. Türkiye Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği tarafından kâr amacı gütmeden düzenlenen Etkinliğin amacı, ülkemizin akıllı hareketlilik ve ulaşımın dijitalleşmesi alanındaki en kapsamlı ve zengin içerikli etkinliği olarak, dünyaya açılan kapısı olması hedefliyor. Etkinlik ana sponsor olarak Kuzey Marmara Otoyolu’nun ve altın sponsor olarak YSS Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu Görevli Şirketi ICA’nın katkıları ile gerçekleşecek.

Peki Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi SUMMITS nedir?

Sektör kuruluşlarını bir araya getirerek sinerji ve iş birlikleri oluşturur.

Ülkemizde ve uluslararası arenada yürütülen çalışmaların paydaşlara ulaştırılmasına aracılık ederken paydaşlar arası iş birliklerine kapı aralar.

Kamu, özel sektör, akademi ve STK’ların akıllı hareketlilik ve ulaşımın dijitalleşmesi alanındaki uzman ve yetkililerinin deneyimlerini katılımcılara aktarmasını hedeflerken start-upları da içine alır.

Dünyadaki gelişmeler doğrultusunda ülkemizdeki AUS çalışmalarına yön vermek amacıyla paneller, sunumlar, sergi alanı, eğitim faaliyetleri ve ikili görüşmeler içeren bir etkinliktir.

BENZER İÇERİKLER

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar