AUSDER’de Esma Dilek dönemi

OTOYOL HABER

AUS (Akıllı Ulaşım Sistemleri) Türkiye’nin 31 Mart 2021 tarihinde Ankara’da düzenlenen 4. Olağan Genel Kurul toplantısında AUS Türkiye Yeni Yönetim ve Denetim kurulları belirlendi.

Genel Kurul’da seçilen yeni Yönetim Kurulu, ilk toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Esma DİLEK’i (HGM), Başkan Yardımcılıklarına  Mehmet ÖMERBEYOĞLU (İntetra A.Ş.) ve Muhammed ALYÜRÜK’ü (Ortem Elektronik) , Saymanlığa ise Hamdi AYDIN’ı (Emay Danışmanlık) seçti.

Ulaştırma sektörünün yakinen tanıdığı bir isim olan Esma Dilek özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yer aldığı örnek çalışmalar ile sektörde haklı bir yer edinmiştir.

Sn. Esma Dilek’in kısa özgeçmişi şu şekildedir;

2003 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini bitiren Esma hanım yüksek lisans eğitimini ABD Boston Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri üzerine tamamlamıştır.

Profesyonel kariyerinde bilgisayar mühendisi olarak başladığı İBB kariyerinde sırasıyla Trafik Müdür Yardımcılığı, Bilgi Sistemleri Direktörlüğü yapmış ve son olarak Akıllı Şehirler Direktörü olarak görev almıştır.

Sn. Esma Dilek 2020 yılı Haziran ayında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Haberleşme Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

Otoyolhaber ailesi olarak Sn. Esma Hanım’a AUSDER’deki yeni görevinde başarılar diliyoruz.

BENZER İÇERİKLER

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar