spot_img
spot_img
spot_img

Bir hareketine bakar hayat!

OTOYOL HABER

YSS Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu Fenertepe mevkiinde İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, uygulama noktasından geçen araçları tek tek durdurarak emniyet kemeri kontrolü yaptı.

 İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, YSS Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu Fenertepe mevkiinde uygulama noktasından geçen araçları durdurarak emniyet kemeri denetimi yaptı. Yapılan kontrollerde şoförlere ve yolculara “Bir Hareketine Bakar Hayat” sloganı ile kasım ayı boyunca sürecek kampanya tanıtıldı.

Uygulamada yolcu otobüsleri ve otomobiller durdurularak emniyet kemeri denetimleri yapıldı. Yapılan denetimler kapsamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı “Bir Hareketine Bakar Hayat” sloganıyla başlatılan kampanya, durdurulan araçlarda bulunan vatandaşlara tanıtıldı. Ekipler, emniyet kemeri takılı olmayan vatandaşları kemerlerini takarak yolculuk yapması konusunda uyardı.

‘’BİR HAREKETİNE BAKAR HAYAT’’ KAMPANYASI NEDİR?

İçişleri Bakanlığı tarafından ‘’Bir Hareketine Bakar Hayat’’ sloganı ile trafik farkındalığının üst düzeye çıkarılarak arttırılmasını sağlamak için başlatılan kampanya çerçevesinde farkındalığın en etkin şekilde geniş kitlelerle buluşturulabilmesi amacıyla, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Valilikler başta olmak üzere ilgili birimler arasında gerekli planlama ve koordinasyonun sağlanarak kamuoyu farkındalığını arttırmayı hedefleyen “Bir Hareketine Bakar Hayat” mottosuyla düzenlenen kampanyanın en etkin noktaya taşınması için çalışmalar devam edecek.

BENZER İÇERİKLER

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar