spot_img
spot_img
spot_img

Bolu Tünel İşletme Merkezi’ne üst düzey ziyaret

OTOYOL HABER

Bolu’da Karayolları Cankurtaran Bakım ve İşletme Şefliğini ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, çalışanlarla bir süre sohbet ettikten sonra Anadolu Otoyolu Bolu Dağı Tünel İşletme Merkezine geldi. Merkezde düzenlenen basın toplantısında, 2022 arifesinde Marmara ve İstanbul’u Anadolu ile buluşturan Bolu Dağı Tüneli’nde, iş arkadaşlarıyla birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Karla mücadele ve yol bakım çalışmalarında kullanılmak üzere 540 bin ton tuz, 340 bin metreküp tuz agregası, kritik kesimler için 8 bin ton kimyasal buz çözücü ve tuz çözeltisi ile 700 ton ürenin karla mücadele merkezlerinde depolandığını belirten Karaismailoğlu, yollarda tipi ve esinti nedeniyle trafik akışının güçleştiği veya kapandığı kesimlere 822 kilometre kar siperi yapıldığını dile getirdi.

Karaismailoğlu 2022 yılında gerçekleşecek projelerle ilgili ise şu ifadelerde bulundu :

“2022 yılı da bizim için mevcut projeleri bitirip yeni projeleri hayata geçireceğimiz yoğun bir sene olacak. Cumhuriyet’imizin 100. yıl sembollerinden birisi olacak 1915 Çanakkale Köprümüzü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu’muzu 2022 yılının ilk çeyreğinde hizmete açacağız. 2021’de startını verdiğimiz Kanal İstanbul Projesi, 2022 yılında projenin ilerleme hızına hız katacağımız en önemli gündemlerimizden biri olacak. Kanal İstanbul ile dünya deniz taşımacılığına yeni bir soluk getireceğiz. Türkiye’nin denizlerdeki lojistik hakimiyetini artıracağız. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı’nı da 2022 yılı sonunda işletmeye açacağız. Konya-Karaman hızlı tren projemizi 8 Ocak’ta hizmete alıyoruz. Yüksek Hızlı Tren hatlarımızı lojistik bir süper güç olma yolunda daha verimli kılacak yük taşımacılığı için de kullanacağız. Ulusal çapta tamamladığımız, ilerleme kaydettiğimiz ve planladığımız demir yolu yatırımlarımızın yanı sıra kent içi raylı sistemler için de güçlü bir yılı geride bırakıyoruz. Kent içi raylı sistemlerin ekonomiye ve çevreye katkıları göz ardı edemeyeceğimiz boyutlarda.”

BENZER İÇERİKLER

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar