spot_img
spot_img
spot_img

BOLU Valiliği’nden basın duyurusu

OTOYOL HABER

Türkiye’yi etkileyen yoğun kar yağışı ülkede olumsuz yanlarını göstermeye devam ederken olası felaketlerin önüne geçilmek için illerde çalışmalar sürdürülüyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu Valisi Ahmet ÜMİT’ten sürdürülen çalışmalar ve son durumla ilgili basın açıklaması geldi. İşte açıklamanın detayları :

‘’ İlimiz genelinde 21 Aralık 2021 Salı günü erken saatlerden itibaren mevkii mevkii değişmekle birlikte 5 ilâ 20 cm civarında kar yağmıştır.

110 km’si otoyol olmak üzere 750 km’yi bulan karayolları ağımızda akşam saatlerinden itibaren yeterince ekip ve araçla birlikte kar ve buzlanmaya karşı mücadele çalışmaları yapılmıştır.

Yine 4500 km’yi bulan köy yolu ağımızda da yeterli sayıda ekip ve makineyle gerekli çalışmalar yapılmıştır.

Son 24 saat içerisinde otoyolda üç adet maddi hasarlı trafik kazası olmuştur. Ölü ve yaralı yoktur.

Halihazırda herhangi bir kapalı köy yolumuz ve karayolumuz bulunmamaktadır. Düzenli ve başarılı bir şekilde karla mücadele çalışmalarını sürdüren İl Özel İdaresi ve Karayolları yöneticilerimize ve ekiplerimize, ayrıca her daim görevlerinin başında olan Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı yöneticilerimize ve trafik güvenliğimiz açısından son derece önemli olduğunu bir kez daha hatırlatır, sağlık ve afiyetler dilerim ekiplerimize teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılarının devamını dilerim. ‘’

BENZER İÇERİKLER

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar