IRF ve Total Vakfı’ndan işbirliği

OTOYOL HABER

Özel Sektör ile Yol Güvenliği işbirlikleri aracılığıyla etki sağlama…

TOTAL Vakfı ve Uluslararası Yol Federasyonu (IRF), dünyanın çeşitli ülkelerinde özel sektör ile yol güvenliği konusunda işbirliği kurulmasını amaçlayan bir ortaklığa imza attı.

Hedef: özel sektörün, uygulamalı, etki odaklı ve ölçeklenebilir faaliyetler yoluyla yol güvenliğini artırmak için uluslararası kuruluşlar, STK’lar ve yerel makamlarla yakın işbirliği içinde birlikte çalışmasının sağlanması.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), trafik kazalarının her yıl dünya çapında 1,35 milyon can aldığını ve 50 milyon insanın yaralanmasına neden olduğunu tahmin ediyor. Buna göre Birleşmiş Milletler, 2021’den 2030’a kadar trafik ölümlerini ve yaralanmalarını en az %50 oranında azaltmak için iddialı bir hedef belirledi.

Total Vakfı’nın Yol Güvenliği departmanından sorumlu yöneticisi Abdoul-Wahab konuya ilişkin açıklamasında “Total’da güvenlik, uzun vadeli sürdürülebilirliğimizi sağladığı için tüm süreçlerimizde yerleşik olan temel bir değerdir. 130 ülkedeki varlığımızla STK’lar, yerel yetkililer ve okullar gibi yerel yol güvenliği aktörleriyle ortaklaşa çalışıyoruz. Bu işbirliği aracılığıyla özel sektörün güçlü yanlarını ve kaynaklarını bir araya getirerek, etkimizi en üst düzeye çıkarabiliriz” dedi.

IRF ile devam eden işbirliğinin bir sonucu olarak, TOTAL Grubu ve Tanzanya’da faaliyet gösteren diğer özel sektör şirketleri, ülkedeki trafik kazalarını azaltmak için bilgi ve deneyimlerini kullanmak için bir ortaklığa imza attılar.

TOTAL Tanzanya Genel Müdürü Jean-François Schoepp “Tanzanya koalisyonunun tüm kurucu üyeleri (TOTAL, Bolloré, Lafarge-Holcim, Coca-Cola, Super Star Forwarders, Vodacom), trafik kazası kurbanının çok fazla sayıda olduğuna inanıyor ve trafik kazalarının sayısını ve şiddetini azaltmaya kararlı olduğumuzu belirtiyoruz” dedi.

IRF Genel Sekreteri Susanna Zammataro ise açılışta yaptığı konuşmada “Bu çalışmayı koordine etmekten ve özel sektörü işbirlikçi ve koordineli girişimlere dahil etmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Tanzanya özel sektör işbirliği tarafından belirlenen dört öncelikli çalışma alanı: eğitim ve farkındalık; sürücü eğitimi; araçların standartları ve muayeneleri ve altyapı olarak öne çıkmaktadır.

Tanzanya’nın yanı sıra IRF, Senegal, Pakistan ve Fas’ta da özel sektör trafik güvenliği işbirliklerinin başlatılması için şçalışmalar yürütmektedir.

BENZER İÇERİKLER

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar