spot_img
spot_img
spot_img

KMO’dan yol güvenliği hamlesi

OTOYOL HABER

Otoyol işletmelerinin en zorlu görevlerinden biri otoyol üzerinde seyir halindeki araçlar ile sokak hayvanlarını buluşturmamak. Saatte 140 km hızı geçen araçların bir köpek ile çarpışmasının otoyoldaki sonuçları çok ciddi boyutlarda olabiliyor. Her ne kadar tüm güzergahlar tel örgülerle çevrilmiş olsa da yine de yaşanan bu durumun önüne geçmenin en çevreye duyarlı yöntemi sokak hayvanlarının güvenle barınabilecekleri alanlar inşa etmek. Kuzey Marmara Otoyolu da bu bilinç ile güzel bir projeyi hayata geçirdi.

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde hasta ve yaralı sokak hayvanlarının tedavisinin yapılacağı Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışı yapıldı. 16 bin metrekarelik alanda kurulu merkez, sunduğu imkanlarla dikkat çekiyor.
Kuzey Marmara Otoyolu İşletmesi ve Dilovası Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışı yapıldı. Sosyal sorumluluk çerçevesinde Demirciler Mahallesi’nde açılan rehabilitasyon merkezinde yaralı hayvanların tedavi ve rehabilitasyonu yapılacak. Tedavi süreci tamamlanan hayvanlar yeniden doğaya kazandırılacak. 16 bin metrekarelik alanda inşa edilen merkezde; teşhis ve tedavi aşılama uygulamaları iç dış parazit uygulamaları, tüm hayvanları kapsayacak ameliyathane ve yoğun bakım üniteleri, hemogram cihazı, ultrasonografi, cerrahi müdahale ve aşılar dahiliye hastalıkları, küpeleme ve çipleme uygulamaları, hayvan nakil mobil araçları, yardımcı personel odaları, personel dinlenme ve ihtiyaç giderlerini karşılayacak hizmetler verilecek.

SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ

Açılışta konuşan Kuzey Marmara Otoyolu Gene Müdürü Aynur Uluğtekin; “Sahipsiz can dostlarımız için kurduğumuz merkezimizin açılışında bizlerle birlikte olduğunuz için Kuzey Marmara Otoyolu Ailesi adına teşekkürlerimi sunarım. Kuzey Marmara Otoyolu olarak bulunduğumuz tüm alandaki canlılar bizler için çok kıymetli. Canlılara karşı olan sorumluluğumuzun farkındayız ve onların yanındayız. Ekiplerimiz sahipsiz canlıların beslenmeleri, barınmaları ve yaralarının sarılması için 7 gün 24 saat özverili ile çalışıyor.

BENZER İÇERİKLER

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar