spot_img
spot_img
spot_img

OGS’den sonra ne olacak?

OTOYOL HABER

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu CNN Türk’te Hakan Çelik’in programına konuk oldu. Programda OGS sisteminin tamamen kaldırılmasına yönelik açıklamalarda bulunan Karaismailoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“NİSAN İTİBARİYLE BAŞLAYACAK”

“OGS ve HGS alakalı olarak. Yüzde 7 oranında OGS sistemindeydi. Nisan itibariyle hepsi HGS olacak. Problemsiz şekilde gerçekleşecek. Yabancı plakalı araçların geçişleriyle alakalı sıkıntımız vardı. Çözdük. Onu Ticaret Bakanlığımız ve Gümrük Müdürlüğümüzle konuştuk. Geçtiği yolun parasını ödeyecek. 

* Aldığı hizmetin bedelini ödeyecek. Şu an bazı kapılarda kuruldu. Diğerlerinde kurulmaya devam ediyor. HGS’deki barkotta okuyup plaka ile eşleştiriyor. HGS kullanıcıların bir kısmı kredi kartını tanımlamamıştı. Bakiyesi olmadığında sorun yaşıyorlardı. Tanımlayınca sorun yaşamayacaklar. Oradaki problemleri tamamen ortadan kaldıracağız”

Geçtiğimiz günlerde Karayolları Genel Müdürlüğü’nce yapılan yazılı açıklamada geçişi ücretli olan köprü ve otoyollarda OGS’nin (Otomatik Geçiş Sistemi) kaldırıldığı bildirilmişti.

OGS Sahiplerine HGS Etiketi Ücretsiz Verilecek

OGS etiketi olan araç sahiplerine OGS’nin alındığı banka tarafından ücretsiz olarak HGS etiketi verilecek ve hesapları HGS hesabına dönüştürülecek.

Yapılan açıklamada sistemin kaldırılmasına ilişkin, ücret toplama sistemlerinin OGS ve HGS olmak üzere iki tane olmasının otoyol kullanıcıları tarafından gişelerden geçişlerde karışıklığa neden olduğu belirtildi. Böylelikle iş yükü azaltılarak verimliliğin artırılmasıyla vatandaşlara daha iyi hizmet verileceği belirtilmişti.

BENZER İÇERİKLER

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar