Uraloğlu’ndan TMB’ye ziyaret

OTOYOL HABER

Karayolları Genel Müdürü Sayın Abdülkadir Uraloğlu ile Genel Müdür Yardımcıları Mücahit Arman, Selahattin Bayramçavus ve Metin Aytekin Türkiye Müteahhitler Birliğini ziyaret etti,

Türkiye Müteahhitler Birliği’nden yapılan açıklamada Uraloğlu’nun ve yardımcılarının ziyaretinde fiyat farkı ihtiyacı başta olmak üzere inşaat sektörünün sorunları aktarıldı, devam eden projeler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Türkiye Müteahhitler Birliği hakkında;

Türkiye Müteahhitler Birliği 1952 yılında Ankara’da kurulmuş, kar amacı gütmeyen, bağımsız bir sivil toplum kuruluşudur.

TMB, Türk inşaat sektörünün önde gelen firmalarını temsil etmektedir. Söz konusu firmaların hemen tümü, uluslararası müteahhit olarak faaliyet göstermekte, pek çoğu küresel düzeyde tanınmaktadır. TMB üyeleri yurtiçindeki inşaat işlerinin %70’ini, Türk müteahhitlerinin yurtdışında üstlendikleri işlerin ise %90’ını gerçekleştirmişlerdir.

Yurtdışı faaliyetlerine 1972 yılında Libya’da başlayan Türk müteahhitleri, aradan geçen sürede etkinliklerini tüm dünyaya yaygınlaştırmışlar, 2021 Mart sonu itibariyle 128 ülkede toplam bedeli 425,5 milyar ABD Doları’na ulaşan 10.725 proje üstlenmişlerdir.

Bugün itibariyle TMB üyesi firmalar, sadece inşaat ve müteahhitlik alanında değil, inşaat malzemeleri üretiminden, enerji, turizm, sağlık ve ulaşım sektörlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede faaliyetlerini dünya çapında sürdürmektedirler.

BENZER İÇERİKLER

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar