Yasal Uyarı

Sorumluluğun Reddi Beyanı 

Sayın Ziyaretçimiz,

Web sitemizi ziyaret ederek bu kısımda belirtilen Hukuki Uyarıları kabul ve taahhüt etmiş sayılmaktasınız. 

Bu web sitesi büyük bir titizlikle oluşturulmuş olmakla birlikte, Oto Yol Haber Yayıncılık ve Gazetecilik Limited Şirketi (“Oto Yol Haber”) (ücret hesaplama, tedarikçi listeleri,  ihale ilanları ve tavsiyeler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) web sitesinin içerdiği veya atıfta bulunduğu bilgilerin ve/veya içeriklerin eksiksiz, güncel, doğru ve kullanıcının bu web sitesini kullanma amaçlarına uygun olduğuna dair açık ya da zımni herhangi bir garanti vermemektedir.

Oto Yol Haber (bağlı kuruluşları, şirket yetkilileri ve çalışanları dahil) yasaların izin verdiği ölçüde, aşağıdakiler için herhangi bir sorumluluk kabul etmez:

  • Web sitesinin “Ücret Hesaplama” bölümünde; otoyol geçiş ücretleri Karayolları Genel Müdürlüğü (“KGM”) resmi web sitesinden alınmış olup 01.01.2021 tarihli tarifeler üzerinden hesaplamalar yapılmaktadır. Bahsi geçen otoyol geçiş ücretlerine ilişkin hesaplamalardaki yanlışlıklardan veya eksiklikten veya hesaplamaların veya hesaplama değerlerinin güncel olmamasından kaynaklanan kayıplardan Oto Yol Haber sorumluluk kabul etmemektedir.
  • Web sitesinin “Tedarikçi Bul” bölümü altında yer alan tedarikçi listeleri kullanıcılar tarafından oluşturulmakta olup bilgilerin yanlış veya eksik olmasından veya güncel olmamasından kaynaklanan kayıplardan Oto Yol Haber sorumlu tutulamaz.
  • Oto Yol Haber bu web sitesinin 24 saat, 365 gün erişilebilir ve ulaşılır olması için gerekli tüm çabayı göstermektedir. Ancak, web sitesi zaman zaman sunucudan ve başkaca teknik hususlardan kaynaklı olarak kesilebilir. Bu sebeple Oto Yol Haber web sitesinin herhangi bir zamanda erişilebilir olmamasından kaynaklı sorumlu tutulamaz. 
  • Bu web sitesinin kullanılmasından kaynaklanan web sitesi kullanıcılarının bilgisayarında/bilgisayarlarında meydana gelebilecek donanım ve yazılım kaybından, virüslerden ve diğer sorunlar ve/veya zaman kaybından Oto Yol Haber sorumluluk kabul etmemektedir, tüm bu kayıplardan web sitesi kullanıcısı olarak siz ziyaretçilerimiz sorumludur.
  • Web sitesinde yer alan bilgi ve içeriklere güvenilerek yapılan işlemler sonucu oluşabilecek herhangi bir kayıp veya zarardan Oto Yol Haber sorumlu tutulamaz.
  • Web sitesinin “İhale İlanları” bölümü Karayolları Genel Müdürlüğü resmi web sitesinden veriler alınmak suretiyle bilgi verme amaçlı olarak oluşturulmuştur. Böyle bir bölümün web sitesinde yer alması, web sitesinin  KGM sitesine veya başkaca diğer sitelere bağlı olduğu veya Oto Yol Haber’in bu sitelerin sahibi olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle Oto Yol Haber, Karayol Genel Müdürlüğü’nün ihaleyi iptal etmesinden ya da değişiklik yapmasından veya bu web sitesinden alınan verilerden veya web sitesinini/web sitelerinin içerdiği bilgilerden sorumlu değildir.
  • Bu beyanda açıkça başkaca web sitelerinden alındığı belirtilenler haricinde web sitesindeki tüm bilgiler ve içerik ile bu içeriğe ilişkin her türlü yasal haklar münhasıran Oto Yol Haber’e aittir ve bu bilgilerin değiştirilerek veya kaynak gösterilerek kullanılması dahi hukuki bir ihlal oluşturacaktır Oto Yol Haber tarafından ihlali yapanlara karşı hukuki yollara başvurulacaktır. Bu web sitesinde bulunan her türlü yazılı ve görsel materyal ve bilgi ile Oto Yol Haber logosuna ilişkin ve/veya web sitesinde yer alan her türlü fikri mülkiyet hakları da Oto Yol Haber’e ait olup, Oto Yol Haber’in temsilcilerinden önceden yazılı onay olmadıkça kopyalanamaz ve hiçbir şekilde kullanılamaz. Bu internet sitesine link yaratmak, Oto Yol Haber’in önceden yazılı izni bulunmadıkça kesinlikle yasaktır. Bu web sitesine giriş yapmak suretiyle fikri mülkiyet haklarını da ihlal etmemeyi taahhüt etmiş bulunuyorsunuz.
  • Oto Yol Haber, herhangi bir bildirimde bulunma zorunluluğu olmaksızın web sitesi içeriğinde dilediği zaman değişiklik yapma veya dilediği içeriği kaldırmaya münhasıran yetkilidir ve bu içeriklerin web sitesinde yer alması veya bu içeriklerin değiştirilmeyeceği yönünde garanti vermemektedir. Oto Yol Haber, bu tür içerik değişikliklerinin ve/veya içeriklerin kaldırılmasının yol açabileceği hiçbir sonuçtan ve/veya zarardan sorumlu tutulamaz.

Dış Referanslar ve Bağlantılar

Dış sağlayıcılar tarafından içerik için sağlanan referanslar veya bağlantılar (“links”) Oto Yol Haber’in kendi web sayfasındaki içerikten ayrıdır. Oto Yol Haber’in bir dış web sayfasına bir bağlantı gömmesi (“hyperlinks”), Oto Yol Haber’in bu dış web sayfasının veya içeriğinin kendisine ait olduğu anlamına gelmemektedir ve bu dış bağlantılardaki herhangi bir ihlalden den Oto Yol Haber sorumlu tutulamaz, bağlantı sahibi doğrudan sorumlu tutulabilecek olup Siz web sitesi kullanıcısı ziyaretçilerimizin doğrudan doğruya bağlantı sahibine başvurması gerekmektedir. 

Suç duyurusu/Resmi Soruşturma

Resmî makamlardan tarafınıza yönelik bir suç duyurusu ya da resmî soruşturma talebi gelmesi ve/veya tarafınızın Oto Yol Haber sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Oto Yol Haber, siz web sitesi kullanıcısı olan ziyaretçilerimizin kimlik bilgilerini araştırma ve yasal mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir.

Sorumluluğun Reddi Beyanındaki Değişiklikler

Oto Yol Haber olarak, İnternet ve ilgili yasalar değiştikçe ve geliştikçe bu Beyanı aynı eksende değiştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlamaktayız.  Bu amaçla bu Beyanı  düzenli aralıklarla gözden geçirme ve iyileştirme hakkını saklı tutmaktayız. Siz ziyaretçilerimizin, Oto yol haber web sitesinin bir kullanıcısı olarak, yürürlükte olan Beyan ile ilgili güncel gelişmeleri takip edebilmek adına bu sayfayı düzenli aralıklarla ziyaret etmeniz oldukça önemlidir.